

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Core Architecture(core/core processor) | Sigma-Delta |
| Number of Channels | 1 |
| Number of Bits | 24 |
| Reference Type | External, Internal |
| Max Digital Supply Voltage | 5.25 V |
| Min Digital Supply Voltage | 2.7 V |
| Input Type | Single Ended |
| Interface Type(Data Interface) | Serial |
| Analog Supply Voltage | 2.7 V to 5.25 V |
Stock: 2869
Distributors
pcbx
Unit Price$8.35334
Ext.Price$8.35334
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $8.35334 | $8.35334 |
| 10 | $6.57796 | $65.77960 |
| 25 | $6.13506 | $153.37650 |
| 50 | $5.96587 | $298.29350 |
| 100 | $5.80132 | $580.13200 |
| 300 | $5.53529 | $1660.58700 |
| 500 | $5.28146 | $2640.73000 |
| 1000 | $5.03933 | $5039.33000 |
